Get Adobe Flash player

10.veebruaril toimus Jõgeva linnas 5. Jääpurikafestival. Festivali avamiseks olid kunstikooli õppurid meisterdanud installatsiooni.

See, et tegemist oli enamjaolt õppeülesandega, kus noored kunstnikud õppisid ruumiliselt ja õigetes proportsioonides, mahtudes kujutama inimese keha, tuli välja igati hästi. Kuna installatsiooni kompositsiooniliseks tervikuks sidumisel kasutati aga ennenägemata suurusega penoplasti tükki, mille tõi kunstikooli kunstikooli sõber ja toetaja Raul Taul, sai kunstitöö tõeliselt vahva ja talviselt meeleolukas.

Esmalt eksponeeriti taiest Jõgeva Kultuurikeskuse galeriis, kus seda sai näha läbi galeriiakna õuest.

Mõne päeva pärast viidi aga installatsioon oma sünnipaika, spordiseksusesse Virtus, kus ta on vaatamiseks väljas siiani.

See, et õppurid võtsid mõõdud figuurile proportsioonide andmisel iseenda pealt ja riietasid nad pärast ka enda väikseks jäänud riietesse, rääkimata iga autori näost võetud kipsmaskile, on sageli ajanud segadusse ka spordikeskuses püsivalt toimetajaid. Lihtsalt niivõrd tõetruult ja veenvalt mõjub see installatsioon, et paneb vahel siiani pilku heitma ja küsima, et "kes need seal on?".