15-ndale tegutsemisaastale pühendatud näitus: EKSPRESSIOONID

See, et kunstikoolis kunstiga tegeletakse on kõigile teada, sest ega sinna muidu ju suurt mindagi, kui kunsti õppima või siis õpetama. Ometi võiks kunstikooli koristajat otsides mõelda, et inimene, kes sellel tööle võetakse, peaks eelkõige tekkinud segaduse, mitte kunstiga tegelema hakkama. Ometi on kunstikooli 15.tegutsemisaasta jooksul juba teist korda kinnitust leidnud tõsiasi, et kunstikoolis on õhk kunstist nii paks, et kes seda ikka pikemat aega sisse hingab, justkui nakatub kunsti.

Nii juhtus ka Liliya Kulinaga, kes 4 aastat tagasi, peale eelmise maaliva koristaja lahkumist, kunstikooli koristajaks võeti.

Alates 17.septembrist kuni 28-nda oktoobrini 2010 oli Liliyal Jõgeva Spordikeskus Virtus kohvikus oma isikunäitus: Ekspressioonid.

Liliya ise võtab näituse saamise kokku aga umbes nii, et „kõik sai alguse soovist oma emotsioonid välja elada“.

Alguses ta ainult vaatas laste poolikuid töid, mida kuivama jäetuna leidus tõesti kõikjal. Kuna koristama hakates tuli tal sageli ka neid kokku korjata, peatus pilk nii mõnelgi. Ühtäkki avastas ta aga ennast mõttelt, et mida tema ühe või teise pildi juures edasi teeks või muudaks. Nii ei läinudki kaua, kui ta koristades ja õpilaste kevadiste kursusetööde tegemise ajal õuest tulevat kunstiga rikastatud kevadõhku sisse hingates,endalegi üllatuseks, ühel päeval ennast värvipliiatsitega mererohelisele paberilehele sirgeldamas leidis.

See, et peagi ostis ta kunstikooli õpetajate soovitusel aga õlipastellid, oli nagu vesi veskile. Eneseväljendus õlipastellidega, peale koristamise lõpetamist, sai sellest hetkest alates justkui lahutamatuks osaks päevast, sest lõi alati hea enesetunde. Lisaks veel iganädalane kolleegide üllatamine uute töödega.

Lõpuks leidsid kunstikooli õpetajad, et kuna enamus Liliya töödest oleksid täiesti arvestatavad tekstiilikavandid, siis võiks teha näituse, et töid ka laiematele rahvahulkadele näidata.Nii saigi teoks, et kunstikooli 15-nda tegevusaasta avanäituse tööd ei pärine mitte õpilastelt ega õpetajatelt vaid hoopis kunstikoolis kolleegide poolt koristajana väga kõrgelt hinnatud Liliya Kulinalt.