Ilja Kossarev saavutas 1.-6.klassi poistele korraldatud autode joonistamise võistlusel "Minu lemmikauto" 5-ndate klasside arvestuses 2. koha.

Palju õnne Iljale ja tööd juhendanud õpetaja Katrinile!

Võistlus toimus juba seitsmendat aastat ja on pühendatud Tartu Kivilinna Gümnaasiumis õppinud andeka poisi Oliver Opmanni mälestusele, kes armastas üle kõige joonistada autosid ja tahtis saada autodisaineriks.

Tänavuse joonistusvõistluse  teemaks oli   MINU PEREAUTO.  Võistlusele  laekus 563 tööd  66 koolist üle Eesti. Näitus parematest töödest on Vanemuise suures majas mai lõpuni. Jõgeva piirkonnast on Ilja ainuke, kelle töö on välja pandud näitusele ja kes on kutsutud ka autasustamisele.

Autasustamine toimub reedel,  29. aprillil  2011. a  kell 14.30 Vanemuise suures majas.

"Minu pereauto" Ilja Kossarev, 11a, 1.kursus

Ilja õpib Jõgeva Kunstikoolis teist aastat ja on momendil lõpetamas 1.kursust.

Ilja kursusejuhendaja kunstikoolis on õpetaja Katrin Tamm-Kuusik, tänu kellele Ilja ka võistlusest teada sai. Tegelikult tegi õpetaja Katrin, kes kunstikoolis sellel õppeaastal kõikidele joonistamist õpetab, sellest konkursist kuuldes ettepaneku osalemiseks kõigile kunstikoolis 1.-2.kursusel õppivatele poistele. Ainuke, kes töö päriselt ette võttis oli Ilja Kossarev.

Ka 2.kursusel õppiv Mart Oja oli võistlusel osalemisest samuti huvitatud, pealegi oli ta just 1.kursuse kevadel teinud suure ja ilusa pildi oma lemmikautost. Ainult et Mardi tööga oli probleem. Nimelt oli tema pilt liiga suureformaadiline ega tahtnud kuidagi mahtuda konkursi tingimuste alla, kus oli nõue, et pildi suurus peab olema A3 formaadis. Seepeale panid õpetajad pead kokku ja leidsid, et kuna tehnika osas mingeid lisatingimusi töö esitamisele ei olnud esitatud, siis otsustasid nad, et saadavad Mardi tööst võistlusele reproduktsiooni ehk vähendatud koopia.

"Minu pereauto" Mart Oja, 12a, 2.kursus

Paraku selline otsus aga võistlusel Mardile edu ei toonud ja tagantjärele tarkusena võib öelda, et kindlalt parema tulemuse oleks Mart saavutanud siiski uut autopilti tehes. Küllap ei suutnud võistlustööde hindajad lihtsalt uskuda, et Mart vaid mõni kuu enne võistluse korraldamist oma lemmikauto ära oli kujutanud. Küllappidasid nad Mardi võistlusele saadetud vähendatud reproduktsiooni lihtsalt üheks kavalaks katseks suvalise autopildi võistlustingimuste alla sobitamiseks.

Ilja seevastu jättis aga võistlustööd alustades pooleli oma parasjagu käsil olnud joonistamistöö. Kokku kulus Iljal võistlustöö tegemiseks 4-5 joonistamistundi (a´1,5 tundi). Tagantjärgi mõeldes leiab Ilja, et küll tal ikka vedas, et parajasti siis tulid külmapühad. Nimelt jäi põhitöö tegemine kaasõpilastel külmapühade tõttu samuti soiku ja tänu sellele, et tema kordagi külmapühi ei pidanud, sai ta natüürmordi joonistamise asemel vabalt tegeleda oma autopildiga.

Peres Iljal sõidukorras autot momendil ei ole. Ise peab ta sellist olukorda tervislikuks, kuna kogu pere on sunnitud liikuma palju jala. Samas ise tahaks Ilja kunagi Hummeriga sõita. Seejuures autopilti tehes ei mõelnud ta aga ühelegi konkreetsele automudelile vaid tegi selle pildi täiesti omast peast.

Küsimusele, et mis ta omistatud auhinnalisest kohast ja Vanemuises korraldatavast näitusest arvab, vastab Ilja nii: "(mõtleb...) Ma ei arvanud, et ma mingi auhinna saan. Ma arvasin, et minu töö on mingi keskmine, sest kindlasti on paremaid töid. ... Täna koolis ütles aga mulle minu kunstiõpetaja, et kunstikoolis ootab mind üks üllatus. Ma ei osanud siis veel midagi arvata. Kunstikooli tulles 2.kohast teada saades olin üllatunud. Loodan, et saan minna ka autasustamisele.“